Z okazji rocznicy

 

Zarówno wręczanie jak i otrzymywanie kwiatów jest bardzo przyjemne, ale rocznica to szczególny dzień. Jeśli świętuje taki dzień kobieta to będzie ona wrażliwa na pachnące i piękne kwiaty. Zastanawiając się, jaki powinien być bukiet kwiatów z okazji rocznicy dla kobiety, trzeba wziąć pod uwagę kilka cennych wskazówek.

Każdą panią na pewno uszczęśliwi taka kompozycja, która będzie pasowała do jej charakteru i upodobań. Efektowne wręczenie kwiatów z okazji rocznicy jest okazją do wyrażenia swojego stosunku do adresata. Zamawiając dostawę kwiatów przez Internet do domu jubilata można mieć pewność, że kurier z pełną kulturą osobistą wręczy wybraną kompozycję. Ale do tego trzeba opanować język kwiatów, który warto zastosować go przy tak ważnej okazji.

Język kwiatów jest zawsze na czasie

Różne odmiany kwiatów z okazji rocznicy urodzin, ślubu, pierwszej randki, pierwszego pocałunku, pracy zawodowej czy nawet rocznicy śmierci oddają nastrój i emocje darczyńcy. Szczególne znaczenie ma okazja, atmosfera, która może być: romantyczna, uroczysta czy też oficjalna do dostarczenia kwiatów wraz z gratulacjami i życzeniami.

Język kwiatów istnieje od tysiąclecia, Europejczycy dowiedzieli się o tym ponad trzy wieki temu. Handlarze i podróżnicy sprowadzili ze wschodu niezwykle piękne rośliny, opowiedzieli o znaczeniu każdego kwiatu. Powstają bukiety przeznaczone dla dziewcząt świętujących 20 rocznicę urodzin oraz bukiety dla dojrzałych jubilatek kończących 50 lat, trzeba wziąć tą różnicę pod uwagę zamawiając kwiaty online z okazji rocznicy urodzin.

Róże, tulipany, gerbery, storczyki, lilie, zawilce, goździki są często wybieranymi gatunkami z przeznaczeniem na świętowanie rocznicy. Na przykład:

 • Bukiet z zawilców w języku kwiatów oznacza, zadowolenie i świąteczny nastrój
 • Goździki w zależności od koloru płatków odzwierciedlają szacunek i podziw.
 • Lilia jest ucieleśnieniem czystości, a cyklamen oznacza nieśmiałość.
 • Storczyk jest symbolem luksusu i doskonałości. Biały storczyk to deklaracja czystej miłości, natomiast czerwony oznacza namiętność i zmysłowość.
 • Gerbery z okazji rocznicy obchodzonej przez kobietę są doskonałym wyborem, ponieważ stanowią komplement dla adresatki i wyraz dobrego stosunku do niej.
 • Niepowtarzalnym i zawsze trafnym wyborem jest róża, symbolizująca piękne i wzniosłe uczucia.

Kilka podpowiedzi, jaki wybrać bukiet róż z okazji rocznicy dla kobiety:

 • Czerwony – symbol miłości
 • Różowy – delikatność i elegancja
 • Czerwono – biały – jedność uczuć i myśli
 • Żółty – przyjemność i radość ze znajomości
 • Bordowy – uznanie dla niezwykłego uroku osobistego

Bukiet kwiatów z okazji rocznicy dla żony, matki, narzeczonej

Trudno wybrać kwiaty z okazji rocznicy z szerokiej gamy propozycji kwiaciarni internetowej jeśli niewiele wiadomo o naturze i preferencjach jubilatki. Prawdziwa dama najczęściej otrzymuje surowy bukiet różowych lub białych róż. Romantyczka ceni sobie odcienie różu i zieleni ułożone w efektowną kompozycję, natomiast odważne i pełne pasji dziewczyny mogą rozsmakować się w bukietach bordowych kwiatów. Nie ważna jest odległość dzieląca adresata i nadawcę, ponieważ można złożyć zamówienie na wysyłkę kwiatów do Polski przez Internet, wystarczy wybrać najbardziej odpowiedni bukiet a dotrze on pod wskazany adres w wyznaczonym czasie.

Mama jest kobietą której każdy zawdzięcza swoje życie. Z nią dzieci zawsze dzielą się radością i smutkiem, sukcesami i porażkami. Kwiaty z okazji rocznicy matki powinny stanowić efektowny bukiet jako symbol sukcesu jej dzieci, nienaruszalność rodzinnych tradycji. Najczęściej są to różowe lub czerwone goździki. Matka zawsze czeka na wiadomość od swego dziecka, a szczególnie tęskni gdy przebywa ono z dala od kraju, dlatego zamawiając dostawę kwiatów z USA do Polski z okazji rocznicy urodzin matki należy wybrać najpiękniejszą kompozycję, która zapewni ją o pamięci i szacunku.

Gdy rodzice obchodzą rocznicę ślubu, można wybrać bukiet bardziej uniwersalny składający się na przykład z pomarańczowych gerber. Małżonce i narzeczonej można wręczyć romantyczną kompozycję z pięknych białych goździków, tulipanów i chryzantem, ponieważ są to kwiaty wyrażające silne emocje.